Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Ho'oponopono Uygulamaları  (Okunma Sayısı 19237 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Düş Gezgini
Ziyaretçi
« : Nisan 13, 2010, 10:32:50 pm »

Ceşitli sitelerden topladıgım paylaşımlar.....

'''SEVGİLİ ARKADAŞIM, ARKADAŞLIĞIMIZ BOYUNCA SENİN YALANCILIĞIN BENCİLLİĞİN OLAYLARI İSTEDİĞİN GİBİ GÖSTERME HUYUN BENİ ÇOK ÜZDÜ VE SANA OLAN GÜVENİM VE SEVGİM HASAR GÖRDÜ, BU YÜZDEN ÇOK ÜZGÜNÜM AMA SENİN BUNLARI YAPMA NEDENİN ASLINDA BİZİM ORTAK PAYDAMIZ ÇÜNKÜ SEN BENİM İÇİMDE GÖREMEDİĞİM VEÇHELERİMİ BANA GÖSTERMEKLE BENİ ONURLANDIRDIN VE BENİM UYANIŞIMI SAĞLADIN BUNUN İÇİN SANA TEŞEKKÜR EDİYORUM (3 KERE) AMA BANA BU HİZMETİ YAPARKENDE DÜNYASAL OLARAK BENİM SEVGİSİZLİĞİMİ VE SANA OLAN KIZGINLIĞIMI YARATTIN VE SENİN İÇİN OLUMLU ŞEYLER DÜŞÜNMEDİM BU SÜREÇTE BUNUN İÇİNDE SENDEN ÖZÜR DİLİYORUM (3 KERE), AYRICA ASLINDA BANA AİT OLAN BENCİLLİĞİ, YALANCILIĞI, VE OLAYLARI İSTEDİĞİM GİBİ GÖSTERME HUYUMU KENDİMDEN SAKLADIĞIM İÇİN DUYGULARIMDAN, DÜŞÜNCELERİMDEN, HÜCRELERİMDEN VE YARATICI ENERJİLERİMDEN ÖZÜR DİLİYORUM (3 KERE) VE BEN ŞİMDİ KENDİMİ AFFEDİYORUM ÇÜNKÜ OLMAKTA OLANI ANLADIM TANRIM KENDİMİ AFFEDEBİLMEM İÇİN BANA YARDIM ET, VE SEVGİLİ ARKADAŞIM ARTIK SENİ SERBEST BIRAKIYORUM VE BANA YAPTIĞIN HİZMET İÇİN TEKRAR SANA TEŞEKKÜR EDİYORUM''' GİBİ...
TABİİ BU ÖRNEKLEDİĞİM RİCA KISA BİR RİTÜEL ŞEKLİNDE VE GECE UYKU ÖNCESİ ALFA MODUNDA UYGULANIRSA DAHA İYİ OLUR...

Denedim cok etkili tavsiye ederim.Burda arkadaşım yerine eşinize, cocugunuza , sevgilinize yapabilirsiniz içerigi degiştirebilirsiniz. degiş
Düş Gezgini
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Ağustos 09, 2010, 11:32:22 am »

KIZIMA YÖNELİK YAPTIĞIM BİR UYGULAMA...

KIZIM DAMLANIN TIRNAK YEME ALIŞKANLIĞI ZAMAN ZAMAN NÜKSEDER VE BU DURUM BİR ANNE OLARAK BENİ HEP RAHATSIZ EDER BUNA YÖNELİK BİR ÇALIŞMA YAPMIŞTIM BURDAKİ RİCAYI ALINTILIYORUM...

- KOCA KIZ OLDUN HALA TIRNAK YEDİĞİN İÇİN SANA ÇOK SİNİRLENİYORUM, BİLİYORUM TIRNAKLARINI YEMENDE BENİM ÇOK FAZLA KATKIM VAR ÇÜNKÜ ZOR BİR ÇOCUKTUN VE SENİ YETİŞTİRİRKEN BİR ÇOK YANLIŞ YAPTIM VE SANA KARŞI TAHAMÜLLÜ OLAMADIM BUNUN İÇİN SENDE ÖZÜR DİLİYORUM, VE SENİ YETİŞTİRİRKEN TAHAMMÜL EDEMEDİĞİM HER DURUM ASLINDA KENDİMDE TAHAMMÜL EDEMEDİĞİM KARAKTERLERİMİ BANA GÖSTERMEKTEYDİ, AMA O BİLİNÇTE DEĞİLDİM VE BENİ BU BİLİNCE SEN TAŞIDIN VE BU SÜREÇTE SENİ ÇOK HIRPALADIM VE BUNUN İÇİN ÇOK ÜZGÜNÜM VE BENİ AFFET...
ŞİMDİYE KADAR BANA TAHAMMÜL ETTİĞİN İÇİN SANA TEŞEKKÜR EDERİM..

SENİNLE YENİDEN SEVGİ ŞEFKAT VE KARŞILIKLI GÜVENE DAYALI YENİ BİR İLİŞKİ KURMA ARZUSUNDAYIM VE YENİ BİLİNCİMLE SENİ DE BU İLİŞKİYE DAVET EDİYORUM ÇÜNKÜ SENİ ÇOK SEVİYORUM, CANIM KIZIM BENİM...
Alıntı
Düş Gezgini
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Ağustos 11, 2010, 10:08:16 am »

HO'OPONOPONO'YU EĞER BİR KİŞİYE UYGULUYORSANIZ MESELA ŞÖYLE SÖYLEYİM O KİŞİ SİZE ZARAR VERDİ BU KİŞİNİN YAPTIKLARINI AKLINIZA GETİRİN YADA UNUTYORSANIZ NOT ALIP YAZIN BİR KENARA VE ÖNCE SORUMLULUKLARI ALIN YADA KARŞI TARAFI TAM ANLAMIYLA BAĞIŞLAYIN AFFFEDİN. BEN UYGULADIĞIMDA ŞÖYLE SÖYLÜYORUM.
XXXX (KİŞİ) BU BU OLAYIN BU SONUCLARA GELMESİNDE SORUMLU BENİM BUNU KABUL EDİYORUM VE SENİ AFFEDİYORUM.
DAHA SONRA BENİ AFFETMENİ İSTİYORUM.
SENDEN ÖZÜR DİLİYORUM ( KİŞİ VE KONULAR ÜZERİNE DEĞİŞİR)
SENİ SEVİYORUM
SONRA TEŞEKKÜR EDİYORUM.
OLAY KONU VE KİŞİLERE GÖRE UYUMLANDIRARAK DENEYE BİLİRSİNİZ. TAM VE BAŞARILI BİR SONUÇ İÇİN AFFETMELİSİNİZ. KONULARA GÖREDE FARKLILIK GÖSTERE BİLİR BİRDEN FAZLA DENEYE BİLİRSİNİZ. BEN GEÇMİŞŞE GÖMDÜĞÜM İNSANLARA UYGULADIĞIM İÇİN BİR KERE YETERLİYDİ.
2539 16,26 9,9,2010

HO’OPONOPONO ‘YA GÖRE BU ARINMA ÇOK BASİTTİR. FARK ETTİĞİMİZ VE ARINMAK İSTEDİGİMİZ DURUM İCİN;
•FARK ETMEMİZE YARDİM ETTİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR ETMEK
•BU DURUMU YARATTIĞIMIZ İÇİN ÖZÜR DİLEMEK
•TANRI’DAN OLUŞTURDUĞUMUZ BU DURUM YÜZÜNDEN, KENDİMİZİ AFFETMEMİZ İÇİN BİZE YARDİM ETMESİNİ İSTEMEK
•BU DURUM VE ÖZELLİĞİN KENDİMİZE AİT OLDUĞUNU KABUL EDİP, KENDİMİZİ SEVDİĞİMİZİ SÖYLEMEK.
HAYATİMİZİN GİDİŞATINI ETKİLEYEN KORKULARIMIZ O NEDENLE VAR, ASLINDA BİZE FARK ETMEMİZ İÇİN SİNYAL VERİYORLAR. BİZ KORKULARIMIZI, AKLIMIZA DÜŞEN BİR FİKİRDEN, BİRİNİN BİZE ANLATTIĞI KONULARLA OLUŞTURUYORUZ YADA RÜYAMIZDA GÖRÜYORUZ. TANRI ASLINDA BİZE DİYOR Kİ ” SEN BUNU EKTİN, VE BİÇECEKSİN, FARKINDA OL VE MESAJIMI AL, BİÇMEDEN, ARİNDİR KENDİNİ.” FAKAT FARKİNDALİGİMİZ YETERLİ DEĞİLSE, FARK ETMİYORUZ. BU MESAJI BİRİNDEN DUYUYORUZ, BİRİ BİZE ANLATIYOR, KARSIMIZA GELEN BİR TABELA BUNU ANLATIYOR, YADA RÜYAMIZDA GÖRÜYORUZ VS. BİR SEKİL VE YOL BULARAK TANRI’NIN MESAJI BİZE ULAŞIYOR. AMA HİÇBİRİNİ FARK ETMEZSEK, İSTE O ZAMAN BİÇİYORUZ.
KORKTUĞUMUZ ŞEYLER, POTANSİYEL YASAYACAKLARIMIZDIR. FAKAT TÜM MESAJLARA RAĞMEN ARINMIYORSAK, İSTE O ZAMAN “KORKTUĞUMUZ BASIMIZA GELİYOR”.
EĞER ARINMAK İÇİN NİYET ETTİYSEK, O ZAMAN HER TURLU KİSİ VE OLAYI ÇEKERİZ KENDİMİZE. ÇÜNKÜ NİYET ETMİŞİZDİR BİR KERE, ARINMA FIRSATLARI ÖNÜMÜZE GELECEKTİR.
ÜZERİMİZE KARMA ÇEKMEK ASLINDA BİR FIRSATTIR. ÇEVREMİZDEKİ KİŞİLERDEN KARMALAR ALIRIZ. FARKİNDALİK İLE VE ÜZERİNE DÜŞÜNEREK, BU FIRSATLARI DEĞERLENDİREBİLİRİZ , KENDİMİZİ VE ÇEVREMİZİ SİFALANDİRABİLİRİZ. ÖRNEĞİN HEDİYE ALDIĞIMIZDA TEŞEKKÜR ETMEMİZ VE SEVGİYLE KABUL ETMEMİZ SÖYLENİR.ÇÜNKÜ HEDİYE KABUL ETTİĞİMİZDE, KARMA ALIRIZ. HEDİYE ALIRKEN, SEVGİ İLE KABUL EDER VE TEŞEKKÜR EDERSEK, KARMAMIZI YAKABİLİRİZ. YİNE ARINMAMIZ İÇİN SUNULAN BİR FIRSATI DEĞERLENDİRMİŞ OLURUZ. ÇÜNKÜ, SEVGİ NİYETİYLE ,TEŞEKKÜR VE ŞÜKRANLA BİZ KARMALARIMIZI YAKIYORUZ.
HAYATIMIZA GİREN HER KİŞİ VE OLAY BİZİM HAYRIMIZADIR. FARK EDERİZ, ÜZERİNDE DÜŞÜNÜRÜZ, KABUL EDERİZ VE KENDİMİZİ ARINDIRIRIZ. ARINMA, KENDİMİZ VE ÇEVREMİZİ SİFALANDİRACAKTİR.
TEKAMÜL AMACIMIZ, KENDİ ÖZÜMÜZÜ KEŞFETMEK VE ÖZÜMÜZE DÖNMEKSE, BİZLERE SUNULAN FIRSATLARI DEĞERLENDİREREK YOLCULUĞUMUZA DEVAM ETMEK HEPİMİZİN HAYRINADIR.
YAZIMI OKUYARAK , BANA ARINMAK İÇİN VERDİĞİNİZ FIRSAT İÇİN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER.
Alıntı
Düş Gezgini
Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : Ağustos 11, 2010, 10:10:23 am »

HER YERDE HER ZAMAN BIKMADAN SÖYLEYECEĞİM..
HEMEN ŞİKAYET ETMEYİN.
BU YAN ETKİLERDEN ŞİKAYET EDEN ARKADAŞLARIM İÇİN ŞUNU SÖYLEMEK İSTİYORUM...ÖNCE BİR BAKIN SÖYLEDİĞİNİZ CÜMLELERE;
SENİ SEVİYORUM
ÖZÜR DİLERİM
LÜTFEN BENİ AFFET
TEŞEKKÜR EDERİM.
BUNLARIN SİZİN RUHUNUZA NASIL VE NE GİBİ BİR ZARARI OLABİLİRKİ? NEDEN BU KADAR ŞİKAYET.BİR GRİP MİKROBUNA YAKALANIYORSUNUZ DA 1 HAFTA YORGAN DÖŞEK YATIYORSUNUZ, HİÇ BİR YERİNİZ TUTMUYOR...
YA ŞİMDİ YAPTIĞINIZ NE? ; SİZ ÇOCUKLUĞUNUZDAN BU YANA BİRİKTİRDİĞİNİZ BİLİNÇ ALTI NEGATİF KAYITLARINI ARINDIRIYORSUNUZ BİR KAÇ GÜNDE, NEDEN ŞİKAYET EDİYORSUNUZ Kİ...Bİ GRİP BİLE SİZE NELER YAPIYOR...BENCE SÖYLENMEKTEN VAZGEÇİN TAM İRADE İLE DİMDİK, KARARLI VE NET OLUN SONRA DEVAM EDİN YADA VAZGEÇİN...
BAKIN ARKADAŞLAR!
SİZLER BU AŞAMADA DÜŞÜNCELERİNİZE ÇOK DİKKAT ETMELİSİNİZ..ASLA VE ASLA YAŞADIĞINIZ ÇEVREDE VE GÜNLÜK HAYATTA BİLE KİMSE İÇİN VE HATTA KENDİNİZ İÇİN BİLE KURDUĞUNUZ CÜMLE VE DÜŞÜNCELERİNİZİN POZİTİF, OLUMLU OLMASINA DİKKAT EDİN.
SİZLER ARINMA SÜRECİNDESİNİZ...
SÖYLEDİĞİNİZ HER ŞEY GERÇEKLEŞECEK BİR DÜZEY BUDA....
HAYALLERİNİZİN İYİ YADA KÖTÜ NİYETLERİNİZİN GERÇEKLEŞME DÜZEYİNİ DENEYİMLİYORSUNUZ...
BEN MESELA MÜTHİŞ BİR OTOKONTROLLE, DEĞİL AĞZIMDAN ÇIKACAK CÜMLELERİ, AKLIMA GELEN CÜMLELERİ BİLE DENETLER HALDEYİM; Kİ SONUÇLARIM, İSTEĞİM DIŞINDA OLMASIN....
ANLADIĞIM KADARIYLA , UMUTSUZLUĞA BAĞLAYAN VE BU SÖYLEMİM DIŞINDA DÜŞÜNCE BİÇİMİ GELİŞTİREN ARKADAŞLARIMDA PROBLEMLER VAR....
AMA BAKIN NET OLANLAR SADECE OLUMLU ŞEYLERİ PAYLAŞIYOR...
NET OLUN İNANIN VE ALIN İSTEDİĞİNİZİ!!
Alıntı
Düş Gezgini
Ziyaretçi
« Yanıtla #4 : Ağustos 11, 2010, 10:12:10 am »

BANA ARKADAŞINI SÖYLE, SANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM”. HAYATIMIZA DOKUNAN HERSEY VE HER KİSİ , BİZDEN ALDIKLARI ENERJİYİ ,BİZE YANSITMAK İÇİN HAYATIMIZA GİRERLER. BİZE , BİZİ ANLATAN İPUÇLARIDIR. KENDİMİZDE KARŞILIĞI OLMAYAN BİR ENERJİYİ HİSSETMEYİZ,FARK ETMEYİZ, O ENERJİYİ TANIMADIĞIMIZDAN ÇEVREMİZDEN DE GÖREMEYİZ. ÇEVREMİZDEKİ OLAYLARDAN VE KİŞİLERDEN ETKİLENME NEDENİMİZ BUDUR. KENDİMİZDEN BİLE SAKLADIĞIMIZ YÖNLERİMİZ , KORKULARIMIZ, KOTU HUYLARIMIZ BİZE, BİRER MESAJ VERİYORDUR ASLINDA. HEP AYNİ OLAYLAR, HEP AYNİ KONULAR, HER AYNİ TARZ SORUNLARI OLAN KİŞİLER VE BİR ÇOK HEP’LER GİRMİŞTİR HAYATIMIZA VE GİRMEYE DEVAM EDECEKTİR. TAKİ BİZ ARINMAYA NİYET EDENE KADAR.
HAWAİİ İYİLEŞME VE ARINMA TEKNİĞİ OLAN HO’OPONOPONO ‘YA GÖRE , HAYATIMIZA DOKUNAN HER KİŞİ VE OLAY BİZİM ARINMAMIZ İÇİN BİZLERE SUNULMUŞ BİR FIRSATTIR. HER KİSİ, KENDİ EVRENİNDEN SORUMLUDUR. ETRAFINDA GÖRDÜĞÜ HER DURUM VE ÖZELLİK KENDİSİNDEN KAYNAKLANIR.
HO’OPONOPONO DİREKT OLARAK “REVİZE ETMEK, EDİTE ETMEK, DÜZENLEMEK VEYA DOĞRU HALE GETİRMEK” ANLAMINA GELİR. HO’OPONOPONO ŞİFACILARI, HERHANGİ BİR DURUMU İYİLEŞTİRMEK İÇİN, KİŞİNİN ÖNCE KENDİSİNİ DURUMUN İÇİNDE YANSITILAN NE İSE ONDAN İYİLEŞTİRMESİ GEREKTİĞİNİ ANLAR. BÖYLECE KENDİNİ İYİLEŞTİRDİKÇE , ÇEVRESİNDE KENDİSİNDEN KAYNAKLANAN DURUM VE KİŞİLER SİFALANACAKTIR.
ETRAFIMIZDAKİ HERSEY, BİZİM BİRER GÖRÜNTÜMÜZDÜR. NE GÖRÜYORSAK BİZ O’YUZ.
EKTİKLERİMİZİ BİÇEREK KARMALARIMIZI TAMAMLIYORUZ. KARMALARIMIZ, ASLINDA HENÜZ BİÇMEDİĞİMİZ KENDİ EKTİKLERİMİZDİR. EKTİĞİMİZİ BİÇERİZ, VE DÖNGÜ TAMAMLANIR. O HALDE, KARMA DEDİĞİMİZ, YASADIĞIMIZ VE YASAYACAKLARIMIZIN BÜTÜNÜ, YANİ KAPATMAMIZ GEREKEN HALKALARIMIZDIR. AMA BİÇMEDEN , FARKİNDALİGİMİZİ KULLANARAK EKTİKLERİMİZDEN ARINABİLİRİZ.

HO’OPONOPONO ‘YA GÖRE BU ARINMA ÇOK BASİTTİR. FARK ETTİĞİMİZ VE ARINMAK İSTEDİGİMİZ DURUM İCİN; h.h
•FARK ETMEMİZE YARDİM ETTİĞİ İÇİN TEŞEKKÜR ETMEK  h.h
•BU DURUMU YARATTIĞIMIZ İÇİN ÖZÜR DİLEMEK h.h
•TANRI’DAN OLUŞTURDUĞUMUZ BU DURUM YÜZÜNDEN, KENDİMİZİ AFFETMEMİZ İÇİN BİZE YARDİM ETMESİNİ İSTEMEK  h.h
•BU DURUM VE ÖZELLİĞİN KENDİMİZE AİT OLDUĞUNU KABUL EDİP, KENDİMİZİ SEVDİĞİMİZİ SÖYLEMEK.  se.v
HAYATİMİZİN GİDİŞATINI ETKİLEYEN KORKULARIMIZ O NEDENLE VAR, ASLINDA BİZE FARK ETMEMİZ İÇİN SİNYAL VERİYORLAR. BİZ KORKULARIMIZI, AKLIMIZA DÜŞEN BİR FİKİRDEN, BİRİNİN BİZE ANLATTIĞI KONULARLA OLUŞTURUYORUZ YADA RÜYAMIZDA GÖRÜYORUZ. TANRI ASLINDA BİZE DİYOR Kİ ” SEN BUNU EKTİN, VE BİÇECEKSİN, FARKINDA OL VE MESAJIMI AL, BİÇMEDEN, ARİNDİR KENDİNİ.” FAKAT FARKİNDALİGİMİZ YETERLİ DEĞİLSE, FARK ETMİYORUZ. BU MESAJI BİRİNDEN DUYUYORUZ, BİRİ BİZE ANLATIYOR, KARSIMIZA GELEN BİR TABELA BUNU ANLATIYOR, YADA RÜYAMIZDA GÖRÜYORUZ VS. BİR SEKİL VE YOL BULARAK TANRI’NIN MESAJI BİZE ULAŞIYOR. AMA HİÇBİRİNİ FARK ETMEZSEK, İSTE O ZAMAN BİÇİYORUZ.
KORKTUĞUMUZ ŞEYLER, POTANSİYEL YASAYACAKLARIMIZDIR. FAKAT TÜM MESAJLARA RAĞMEN ARINMIYORSAK, İSTE O ZAMAN “KORKTUĞUMUZ BASIMIZA GELİYOR”.
EĞER ARINMAK İÇİN NİYET ETTİYSEK, O ZAMAN HER TURLU KİSİ VE OLAYI ÇEKERİZ KENDİMİZE. ÇÜNKÜ NİYET ETMİŞİZDİR BİR KERE, ARINMA FIRSATLARI ÖNÜMÜZE GELECEKTİR.
ÜZERİMİZE KARMA ÇEKMEK ASLINDA BİR FIRSATTIR. ÇEVREMİZDEKİ KİŞİLERDEN KARMALAR ALIRIZ. FARKİNDALİK İLE VE ÜZERİNE DÜŞÜNEREK, BU FIRSATLARI DEĞERLENDİREBİLİRİZ , KENDİMİZİ VE ÇEVREMİZİ SİFALANDİRABİLİRİZ. ÖRNEĞİN HEDİYE ALDIĞIMIZDA TEŞEKKÜR ETMEMİZ VE SEVGİYLE KABUL ETMEMİZ SÖYLENİR.ÇÜNKÜ HEDİYE KABUL ETTİĞİMİZDE, KARMA ALIRIZ. HEDİYE ALIRKEN, SEVGİ İLE KABUL EDER VE TEŞEKKÜR EDERSEK, KARMAMIZI YAKABİLİRİZ. YİNE ARINMAMIZ İÇİN SUNULAN BİR FIRSATI DEĞERLENDİRMİŞ OLURUZ. ÇÜNKÜ, SEVGİ NİYETİYLE ,TEŞEKKÜR VE ŞÜKRANLA BİZ KARMALARIMIZI YAKIYORUZ.
HAYATIMIZA GİREN HER KİŞİ VE OLAY BİZİM HAYRIMIZADIR. FARK EDERİZ, ÜZERİNDE DÜŞÜNÜRÜZ, KABUL EDERİZ VE KENDİMİZİ ARINDIRIRIZ. ARINMA, KENDİMİZ VE ÇEVREMİZİ SİFALANDİRACAKTİR.
TEKAMÜL AMACIMIZ, KENDİ ÖZÜMÜZÜ KEŞFETMEK VE ÖZÜMÜZE DÖNMEKSE, BİZLERE SUNULAN FIRSATLARI DEĞERLENDİREREK YOLCULUĞUMUZA DEVAM ETMEK HEPİMİZİN HAYRINADIR.
YAZIMI OKUYARAK , BANA ARINMAK İÇİN VERDİĞİNİZ FIRSAT İÇİN HERKESE SONSUZ TEŞEKKÜRLER. se.v
Alıntı
Düş Gezgini
Ziyaretçi
« Yanıtla #5 : Ağustos 11, 2010, 01:15:23 pm »

TIKANAN KANALLARIN NASIL CAN KIRAŞ, YÜKSEKBENLİĞE/ÖZE ULAŞTIĞINI VE ONDAN GEREKEN YARDIMI İSTEDİĞİNİ ANLATMIŞTIM.KABUL VERMEDİĞİMİZ HERNE İSE ONU ÇÖZÜMLEYECEK EN UYGUN KİŞİ FİZİKSEL GERÇEKLİĞİMİZE ÇEKİLİYOR.İLK OLARAK BİZE UZAK, BİZE EN AZ ZARARLA BU DURUMU FARKETMEMİZİ SAĞLAYACAK OLAN KİŞİLER SEÇİLİYOR, BİZLER BU DURUMU REDDETTİKÇE SEÇİLEN KİŞİLER BİZE YAKINLAŞIYOR.ARKADAŞ ÇEVREMİZDEN, EN YAKIN ARKADAŞIMIZA, ORADAN AİLEMİZE VE EN SON EN YAKINIZDA BULUNAN SEVGİLİ/ANNE/BABA/KARDEŞ/ ÇOCUK ZATEN BU NOKTADAN SONRA İSYAN BAŞLIYOR BİZLERDE "ALLAHIM NEDEN BEN" İSYANI.  melek

BUNA AYNALIK DİYORUZ İŞTE.KARŞINIZDAKİ SİZİ EN DERİN BİÇİMDE RAHATSIZ EDİYOR, YARANIZI KANATIYOR, GÖZÜNÜZE IŞIK TUTUYOR.FARKINDALIĞI GELİŞTİRMEK BU NEDENLE ÖNEMLİ, FARKINDALIK SİZİ ANDA KALMAYA ZORLUYOR.ANDA KALMAK İŞARETLERİ İZLEME VE ONLARI DEĞERLENDİRME OLANAĞI SUNUYOR.CAN YÜCEL'İN DEDİĞİ GİBİ;
" HAYAT BİR GÜNDÜR, O GÜN BUGÜNDÜR." mln
BU AYNALIK BAZEN SİZE DİREKT OLARAK GELMEZ.O GÜN ÖFKELİSİNİZDİR, BURNUNUZDAN SOLUYORSUNUZ.PATRONUNUZA, EŞİNİZE YA DA ÇOCUĞUNUZA KIZDINIZ, HEM DE ÇOK.DIŞARI ÇIKTINIZ İŞLERİNİZ VAR.DOLMUŞA BİNDİNİZ.TANRIM, BİRDEN BİR KAVGA BAŞLADI.ŞOFÖR VE YOLCU KAVGASI!!! NE DÜŞÜNÜRSÜNÜZ? " OFF, BİR BU EKSİKTİ!ZATEN SİNİRİM BURNUMDA" YALNIŞ CEVAP! DIŞARI ATLAMIŞ ÖFKENİZ SİZİ SAKİN OLMAYA, BUNU GÖRMEYE İTİYOR OLABİLİR Mİ ACABA!!! O AN BAŞLAYIN HONOPONONO CÜMLESİNİ KURMAYA;""BEN ................ŞİMDİ BURADA ÖFKEMİN FİZİKSEL HALİNİ GÖRDÜM, FARKETTİM.SİZ SEVGİLİ DOSTLAR BİLİYORUM Kİ SİZLER BANA İÇİMDE DİNDİREMEDİĞİM ÖFKEMİ GÖSTERİYORSUNUZ.BUNUN İÇİN SİZLERE TEŞEKKÜR EDERİM.BU ÖFKEYİ ZAMANINDA FARKEDEMEYİP SİZLERİ BU KONUMA GETİRDİĞİM İÇİN ÖZÜR DİLERİM, LÜTFEN BENİ AFFEDİN.SİZLERİ ÇOK SEVİYORUM VE BU ÖFKEMİ SEVİNÇLE KABUL EDİYORUM" GÖRECEKSİNİZ Kİ, KAVGA ANİDEN BİTECEK.  YA DA ÇOCUĞUNUZ DERS ÇALIŞMIYOR MU? BAŞLAYIN İÇİNİZDEN SÖYLEMEYE " OĞLUM/KIZIM BİLİYORUM SENİ DERSLERİN KONUSUNDA ÇOK SIKIŞTIRIYORUM.BUNUN İÇİN ÜZGÜNÜM, SENDEN ÖZÜR DİLİYORUM, LÜTFEN BENİ AFFET! BANA BU DAVRANIŞIMIN SENİ NE DENLİ SIKINTIYA SOKTUĞUNU GÖSTERDİĞİN İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM.BİLİYORUM Kİ, SEN, BEN SANA DERS ÇALIŞ DEMESEM DE SEN DERSLERİNİ ÇALIŞACAKSIN.SENİ ÇOK SEVİYORUM VE BU YAPTIĞIM SIKINTI VEREN TAVRIMI SEVİNÇLE KABUL EDİYORUM."TARAFIMDAN DENENMİŞTİR.   h.h

Alıntı
Administrator
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #6 : Kasım 16, 2013, 10:40:24 am »

Kendime hastalığı, parasızlığı, işsizliği yaşattığım için, yeniye geçmekten, değişimlerden korktuğum için sonuçta yine yaşama güvenmediğim için kendimden özür dilerim. Sınırlama ve kurallar içinde yaşadığım için, hayatı kontrol etmeye çalışarak inatçı olduğum için, yaratıcılığımı kullanmayı ret ederek yaşadığım için, kendim olmayı ret... ettiğim için, şükürsüzlüğüm için, şefkat sevgi anlayış hoşgörü paylaşma duygularını unuttuğum için, beklentiler içinde yaşayıp hiçbir beklentim yok diyerek kendime söylediğim tüm yalanlar için kendimden özür dilerim.

Kararsızlıklarım için, öfkem, kızgınlığım için tüm parçalarımdan özür dilerim. Bedenimin kıymetini bilmediğim, ruhumun istekleri doğrultusunda hareket etmediğim, içimden gelen sesi dinlemediğim, zihnimi olumsuz enerjiler içinde doldurup sonrada devamlı yaşamdan şikâyet ettiğim için, ruhumun isteği doğrultusunda adım atmaktan korktuğum için, cesaretsizliğim için, zamanımın değerini bilemediğim, kendime yapmış olduğum tüm saygısızlıklar için, başkalarının beni üzmesine izin verdiğim, yaşam amacıma hizmet etmeyen oyunlar kurduğum vs. vs. vs için kendimden, buna neden olan bugüne kadar yok saydığım kabul etmediğim tüm bu parçalarımdan çok özür dilerim.Gücümü kötüye kullandığım kendimi üstün gördüğüm başkalarını küçümsediğim, haksızlık yaptığım kendimi değersizleştirdiğim için kendimden ve tüm parçalarımdan özür dilerim. Kendime vermiş olduğum sözleri tutmadığım için kendimden özür dilerim.

Hırslarıma yenik düşüp kibir ve gurur içinde davrandığım her an için, kendime olan güvensizliğim inançsızlığım için kendimden özür dilerim. Gücümü başkalarına devrederek beni yönetmelerine izin verdiğim için, kendime yaşatmış olduğum tüm baskılar için, enerjimi düşürüp kendimi yaşamdan kopardığım için, kendime yalnızlığa mahkûm ettiğim için, korkuların beni yönetmesine izin verdiğim için, başkalarının kendisini kötü hissetmesine neden olduğum için, suçlayıcı konuşmalarım için kendimden çok özür dilerim
lütfen beni affet özürdilerim lütfen beni affet özürdilerim lütfen beni affet özürdilerim...

Olumsuz yaşanan her olayın güzel şeyleri arzulayabilmem için yaşadığımı, arzu duygusunun yaşanması için deneyimlendiğini bunlara şükrettiğimde, minnettarlık içinde yaşadığımda sahip olduğun tüm güzelliklerin büyüdüğünü öğrendim. Farkında olursam eğer, sınırlarını kaldırırsam, yaşanan olaydaki hizmeti ve sevgiyi görmeye niyet edersem her deneyimin insanı ne kadar büyüttüğünü, ilerlettiğini öğrendim…

Sonuçta kendimi olduğum gibi sevgiyle kabul etmeyi öğrendim, ben kendimle barıştım. ALLAH'ın parçası olarak kendimle barıştığımda, ALLAH'la barıştım. Kendimi kucaklamayı öğrendim.

Kendimle barışıp, kendimi tam olarak kucakladığımda hayatımın sorumluluklarını alınca gözümdeki perde kalktı ve sanki dünyadaki tüm perdeler kalktı. Artık kalbim açık ve sevginin yaşamımda özgürce dolaşmasına izin veriyorum. Tüm ruhumla, benliğimle, kalbimle seviyorum kendimi, insanları ve yaşamı... Ben kendimi seviyorum ve onaylıyorum ben kendimi her halimle seviyorum ve onaylıyorum ben kendimi çok seviyorum!

HO-OPONOPONO Kitabından alıntıdır
Administrator
Full Member
Çevrimdışı Çevrimdışı
Üyelik Bilgileri
« Yanıtla #7 : Temmuz 13, 2014, 03:15:47 pm »

Hayatınıza giren , hayatınızda var olan insanların sorunları ; gördüğünüz , duyduğunuz , şahit olduğunuz sorunlar da sizin sorunlarınızdır . Onlar sizin hayatınızda ve hayatınızın tüm sorumluluğunu alıyorsanız , o zaman onların deneyimlemekte olduklarının da sorumluluğu sizindir . ... "Kendi içimde , bu insanın ağrısı , acısı , üzüntüsü olarak kendini gösteren ne var ? Ben neyin farkına varmalı , içimdeki neyi arındırmalıyım ?... İçimde ; bu acı , bu öfke olarak kendini gösteren ne varsa ; özür dilerim , lütfen beni affet , teşekkür ederim , seni seviyorum" ....

Joe Vitale Zero Limit - Ho'oponopono Öğretisi kitabından

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: