Buradasınız: Soqaq Kişisel GelişimEvrensel Enerji SistemleriFeng ShuiFeng Shui'ye Göre Evi Düzenlemek
Sayfa: [1]   Aşağı git
  Yazdır  
Gönderen Konu: Feng Shui'ye Göre Evi Düzenlemek  (Okunma Sayısı 14641 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
Düş Gezgini
Ziyaretçi
« : Mart 14, 2011, 12:29:47 pm »

Feng shui'ye göre evi düzenlemek

SAĞLIK VE AİLE KÖŞESİ İÇİN YAPILABİLECEK DÜZENLEMELER

1- Her cins sağlıklı bitki
2- Posterler,resimler,kolajlar,fotoğraflar;ideal vücut ölçülerindeki insanların resimleri,aile üyelerinin ve

arkadaşların resimleri,çiçek ve bitki ile bahçe ve manzara resimleri
3- Mobilya ve süslemeler de dahil olmak üzere her türden ahşap eşya
4- Çiçek motifli örtüler,döşemeler,duvar kağıdı gibi bitkisel motifli süslemeler
5- İdeal sağlık durumu ve aile ilişkileri ile ilgili olan sözler,alıntılar
6- Anı eşyaları,sportif müsabakalarda kazanılmış ödüller,aile yadigarları gibi sağlık ve aile kavramları ile kişisel

anlamda ilgileri olan eşyalar.

SAĞLIK VE AİLE İÇİN ONAYLAMALAR (bu sözlerden seçtiklerini,ya da kendi yazdığın olumlamaları evin ilgili

köşesine asabilirsin,ve sık sık tekrarla)

1- Ben son derece sağlıklı bir insanım.
2- Sağlığım her açıdan mükemmel
3- Ailemle aramdaki harika ilişkinin tadını çıkarıyorum.
4- Arkadaşlarımla aramdaki uyumlu ilişkilerin tadını çıkarıyorum.
5- Çok şükür ki son derece sağlıklıyım ve sevgi dolu ilişkilerim var.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
REFAH VE BAŞARI KÖŞESİ İÇİN YAPILABİLECEK DÜZENLEMELER

1- Rüzgar çanları, fırıldaklar ve bayraklar gibi içeriye chi enerjisini davet eden nesneler
2- Antikalar,sanat eserleri,heykel,para ve kristal gibi değerli eşyaların alınması ve koleksiyonlarının yapılması
3- Ev,araba,tekne,malzeme,mücevher gibi arzu edilen ve güçlü bir şekilde bolluk-bereket kavramını temsil eden

şeylere ait poster,resim,kolaj,fotoğraf ve figürler
4- Mavi,mor ve kırmızı renkte nesneler
5- Begonya gibi parlak,yuvarlak,****l para şeklinde yaprakları olan sağlıklı

bitkiler;gloksinya,tavşankulağı,begonya,Afrika menekşesi gibi refahı temsil eden kırmızı,mor ve mavi renklerde

çiçek veren bitkiler
6- Refah ve başarı ile ilgili sözler,deyişler
7- Yeni girişilmiş bir işten kazanılmış bir banknot,başarılı bir geziden kalmış yabancı bir para,vs... gibi refah ve

başarı ile kişisel bağı olan şeyler

REFAH VE BAŞARI İÇİN KİŞİSEL ONAYLAMALAR (bu sözlerden seçtiklerini,ya da kendi yazdığın olumlamaları evin

ilgili köşesine asabilirsin ve sık sık tekrarla)

1- Ben her bakımdan zengin ve başarılı biriyim.
2- Yaşamımın genel olarak rahat ve başarılı bir gidişatı var.
3- Sağlık,zenginlik ve mutluluk hayatımı sürekli olarak renklendirir.
4- Refah ve başarı, şimdi ve her zaman hayatımı kolay ve neşeli hale getirmektedir.
5- Çok şükür ki hayatımda düzenli ve bol miktarda para akışı var.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
ŞAN VE ŞÖHRET KÖŞESİ İÇİN YAPILABİLECEK DÜZENLEMELER

1- Diplomalar,ödüller ve takdir belgeleri
2- Deri,kuş tüyü ve kemik gibi hayvansal malzemeden yapılmış eşyalar
3- Hayvanların,insanların,ateşin,güneş ışığının ve sevilen ünlülerin posterleri,resimleri,kolajları ve figürleri
4- Kırmızının tonlarında renge sahip eşyalar
5- Üçgen,konik ve piramidal şekilli eşyalar
6- Güneş ışığı,mum,elektrik ışığı,yağ lambalarıyla elde edilebilecek her tür güzel aydınlatma
7- Şan ve şöhretle ilgili söz,onaylama ve deyişler

ŞAN VE ŞÖHRETLE İLGİLİ ONAYLAMALAR (bu sözlerden seçtiklerini,ya da kendi yazdığın olumlamaları evin ilgili

köşesine asabilirsin ve sık sık tekrarla)

1- Beraber çalıştığım insanlar tarafından ve çıkardığım iş nedeniyle her gün onurlandırılmakta ve saygı

duyulmaktayım.
2- İçinde yaşadığım toplumun üyelerinin başarım için verdikleri desteğin ve duydukları coşkunun tadını

çıkarıyorum.
3- Becerilerim,yeteneklerim ve başarılarım dolayısıyla iyi tanınıyor ve saygı görüyorum.
4- Gittikçe daha fazla sayıda insan beni dürüst,güvenilir ve şefkatli olarak tanıyor.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
AŞK VE EVLİLİK KÖŞESİ İÇİN YAPILABİLECEK DÜZENLEMELER

1- Posterler,resimler,kolajlar,fotoğraflar
2- Aşık çiftler,kumrular,yunuslar,kalpler vs gibi aşk sembolü olan çiftler
3- Kırmızı,pembe ve beyaz renkte eşyalar
4- Aşk ve evlilikle ilgili söz,deyiş ve onaylamalar
Düş Gezgini
Ziyaretçi
« Yanıtla #1 : Mart 14, 2011, 12:30:22 pm »

5- Romantik bir tatil ve balayından anı eşyaları,doğumgünü hediyeleri gibi size aşk ve evliliği çağrıştıran şeyler

AŞK VE EVLİLİKLE İLGİLİ ONAYLAMALAR (bu sözlerden seçtiklerini,ya da kendi yazdığın olumlamaları evin ilgili

köşesine asabilirsin ve sık sık tekrarla)

1- Hayatıma neşe,sevgi ve samimiyeti davet ederim.
2- Kendimi severisaygı duyar ve onurlandırırım.
3- Sevgi,sürekli olarak beni sarmalar.
4- Ben, güzel,sevilen,neşeli bir insanım.
5- Sevgilim ve ben, beraberce neşe,tutku ve mutluluk dolu bir deneyim yaşıyoruz.
6- Ruh eşim ve ben zihnimizde,kalbimizde ve ruhumuzda şimdi ve her zaman beraberiz.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
YARATICILIK VE ÇOCUKLAR KÖŞESİ İÇİN YAPILABİLECEK DÜZENLEMELER

1- İçinizdeki yaratıcı özü uyaracak posterler,resimler,kolajlar,fotoğraflar ve çocukların yaptığı resimler
2- Her türde sanat eserini üretmek üzere kullanılan malzemeler,marangozluk ve yapı malzemeleri gibi bir şeyler

yaratmak için kullanılan eşyalar
3- Tuhaf nesneler,aletler ve doldurulmuş hayvanlar
4- Beyaz ve pastel renkte eşyalar
5- Dairesel,oval ve kemer şeklinde eşyalar
6- ****lden yapılmış - pirinç,çelik,gümüş,altın,alimünyum,bakır vs - mobilya,şamdan,resim çerçevesi,figür ve

lambalar
7- Yaratıcılık ve çocuklarla ilgili deyişler,onaylamalar,sözler
8- El yapımı eşyalar,çocukluğunuza ait anı eşyaları

YARATICILIK VE ÇOCUKLAR İÇİN ONAYLAMALAR (bu sözlerden seçtiklerini,ya da kendi yazdığın olumlamaları evin

ilgili köşesine asabilirsin ve sık sık tekrarla)

1- Yaratıcılığımı kolayca ve coşkuyla ifade edebiliyorum.
2- Yaratıcılığım kim olduğumun bir ifadesi gibi serbestçe akmakta.
3- Ben sanatçı ruhlu,yetenekli,yaratıcı bir insanım.
4- İçimdeki çocuk güvende ve mutlu.
5- Çocuğumun/içimdeki çocuğun yaratıcılığını geliştirip ifade etmesi için coşkuyla destekliyorum.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
YARDIMCI İNSANLAR VE SEYAHAT KÖŞESİ İÇİN YAPILABİLECEK DÜZENLEMELER

1- Ruhsal rehberlerin,tanrıların,tanrıçaların,aziz ve meleklerin posterleri,resimleri,kolajları,fotoğraf ve figürlerini

asın.
2- Hayatınızdaki yardımcı insanlar ve akıl danışabileceğiniz kişilerin resimlerini asın.
3- Gezdiğiniz ya da gitmek istediğiniz özel yerleri ifade eden resimler ve heykelcikler koyun.
4- Beyaz,gri ve siyah renkli nesneler kullanın.
5- Ruhsal rehberlik,yardımcı insanlar ve seyahatle ilgili sözler,deyişler ve onaylamalar koyun.
6- Öğretmen,danışman,yardımcı,müşteri ve işçi gibi yardımcı insanların resimlerini koyun.
7- Dünyada sizin için özel olan yerleri anımsatan nesneler kullanın.
Düş Gezgini
Ziyaretçi
« Yanıtla #2 : Mart 14, 2011, 12:31:01 pm »

YARDIMCI İNSANLAR VE SEYAHAT İLE İLGİLİ ONAYLAMALAR (bu sözlerden seçtiklerini,ya da kendi yazdığın

olumlamaları evin ilgili köşesine asabilirsin ve sık sık tekrarla)

1- Hayatıma sürekli olarak yardımsever,cömert,sevgi dolu insanları sokarım.
2- Hayatımdaki tüm insanlar beni desteklemekte ve sevmektedirler.
3- Hayatımda bulunan pek çok yardımsever insan tarafından destek görmekteyim ve ben de diğer insanlardan

yardımımı esirgemiyorum.
4- Hayatımda sürekli olarak hayırlı fırsatlar ve durumlarla karşılaşmaktayım.
5- Ziyaret etmek istediğim yerlere ne zaman istesem gidebilirim.
6- Doğru zamanda doğru yerdeyim ve doğru zamanda doğru kişilerle karşılaşıyorum.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KARİYER KÖŞESİ İÇİN YAPILABİLECEK DÜZENLEMELER

1- Çeşme,akarsu ve akvaryum gibi suyla ilgili nesneler
2- Akıntı,okyanus,göl,akarsu,havuz vs tasviri olan posterler,resimler,kolajlar,fotoğraflar ve resimler
3- Kariyerle ilgili imaj ve semboller
4- Siyah ve denizci mavisi,koyu kestane,koyu kahverengi ve kömür grisi gibi çok koyu renkler
5- Gelişigüzel şekilli ve belli bir formu olmayan nesneler
6- Aynalar,camlar ve kristal nesneler
7- Kariyerle ilgili deyiş,söz ve onaylamalar
8- Kişisel anlamda kariyerle ilgisi olan başka nesneler

KARİYER İLE İLGİLİ ONAYLAMALAR (bu sözlerden seçtiklerini,ya da kendi yazdığın

1- Kariyerim başarılı,ilham verici ve karlı işlerle doludur.
2- Hayatımın işini yaparak büyüyor ve gelişiyorum.
3- Kariyerim boyunca hayatımın amacını gerçekleştiriyorum.
4- İşim yaratıcılığımın,neşemin ve hevesimin ifadesidir.
5- Pek çok olumlu fırsat ve durumla karşılaşmaktayım.
6- Kendim için doğru olan işi bilmeye ve yapmaya hazırım.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
BİLGİ VE KİŞİSEL GELİŞİM KÖŞESİ İÇİN YAPILABİLECEK DÜZENLEMELER

1- Sürekli olarak okunan kitaplar,cdler ve diğer malzemeler
2- Dağlara ya da sessiz yerlere ait posterler,resimler,kolajlar ve fotoğraflar; meditasyon yapan,düşünen ya da dinlenen eğitmen ve bilge kişilerin figürleri
3- Siyah,mavi ve yeşil renkte eşyalar
4- Bilgi ve kişisel gelişimle ilgili sözler,deyişler ve onaylamalar
5- Bilgi ve kişisel gelişimle ilgili kişisel anlamda ilgisi olan başka eşyalar

BİLGİ VE KİŞİSEL GELİŞİM İÇİN ONAYLAMALAR (bu sözlerden seçtiklerini,ya da kendi yazdığın

1- Yeni öğreti ve bilgileri kolaylıkla ve zevkle özümseyebiliyorum.
2- Öğrenme kabiliyetime güveniyorum.
3- Sürekli olarak öğrendiğimin ve büyüdüğümün bilincinde olarak,yaşamımın her anında rahatım.
4- Bildiklerimi başkaları ile paylaştığımda huzurlu ve sakinim.
5- Ben, akıllı ve bilgili bir insanım.
6- Şartlar ne olursa olsun, ne yapacağımı ve ne söyleyeceğimi hep bilirim.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BAGUA HARİTASININ MERKEZİ

Meditasyon yapmak,düşüncelere dalmak ya da "sessiz" bir oda,bir avlu için ya da size tüm etkinlikler sırasında merkezde kalmayı hatırlatacak bir nesne veya sanat eseri için mükemmel bir bölgedir.
Yer elementiyle ilişkilidir,hayatımızın akışını sağlam bir temele oturtmamızın önemine işaret eder.
Toprak elementi sarı renkte ve toprak renginin tonlarıyla ilgilidir. Ayrıca kare ve dikdörtgen şekliyle simgelenir.

Alıntı

Sayfa: [1]   Yukarı git
  Yazdır  

Gitmek istediğiniz yer: